Sztukateria elewacyjna

Wykończenie elewacji domu.

Czasem szczegół decyduje o odbiorze całości, wykończenie elewacji zaś nadaje charakter nieruchomości. Większość właścicieli domów jednorodzinnych, wielorodzinnych czy kamienic dąży do tego, aby ich nieruchomość prezentowała się jak najlepiej, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Zarówno nowo budowany dom, jak i wieloletnią nieruchomość potrafią odmienić dodatki, niezastąpiona w tym zakresie jest sztukateria elewacyjna. To dzięki niej nasz dom może wyglądać dostojniej, przytulniej czy bardziej nowocześnie-w zależności od zastosowanych elementów sztukaterii. Przy wykorzystaniu tych dodatków możemy całkowicie odmienić wizualny odbiór naszej nieruchomości.

Sztukateria elewacyjna charakteryzuje się bardzo dużym przekrojem dostępnych elementów. Już sam podział na kategorie sprawia, że wybór jest ogromny. Znajdziemy tu: gzymsy nad okna; listwy wokół okienne, symetryczne, pod parapetowe; wsporniki; zworniki; głowice pilastrów; gzymsy pod dach, wieńczące, między kondygnacyjne; pilastry elewacyjne; bonie elewacyjne narożne; listwy do boniowania; bazy pilastrów; koła i łuki, głowice kolumn; otuliny kolumn; bazy kolumn; architrawy; kroksztyny; podpory balkonowe czy dachowe, a także piedestały.

Jeśli dodamy do tego, iż sztukateria elewacyjna, może być wykonana zarówno ze styropianu, gipsu, drewna, jak i kamienia, marmuru czy tynku, mamy pewność, że ta forma wykończenia jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wyszukane gusta.

About author

Related Articles