Elektroniczny obieg faktury

Każdy kto choć trochę ma doczynienia z biurokracją wie, jak ważna jest dobra organizacja pracy i poprawne schematy rozwiązywania problemów. Dlatego też wszelakiego rodzaju usprawnienia znacznie polepszają zarówno komfort pracy jak i jej efektywność.
Przykładem takiego ulepszenia jest elektroniczny obieg faktur. Jest to czynność, która polega na przetwarzaniu dokumentów, w tym przypadku faktur na drodze elektronicznej tj. instytucja wystawiając klientowi fakturę wysyła ją pocztą elektroniczną zamiast standardowo listem. Oznacza to, że proces ten eliminuje istnienie dokumentów w formie papierowej.
Ma to na celu ułatwienie pracy, a jednocześnie znaczne zmniejszenie kosztów związanych z tworzeniem papierowej dokumentacji np. koszty papieru, tuszu czy drukarki. Proces ten ma też swoje wady, gdyż jak każdy dokument elektroniczny faktury takie mogą zostać przechwycone przez hakerów. Inną kwestią jest przechowywanie takich dokumentów,  gdyż nie każde biuro jest przystosowane do gromadzenia dokumentacji w formie elektronicznej przez co często są one ostatecznie drukowane.

About author

Related Articles