Podbitka świerk skandynawski

Podbitka świerk skandynawski to rozwiązanie dla osób ceniących trwałość i piękno. Drewno przywożone jest z lasów północnej Europy. Surowe warunki klimatyczne, w których rosną te świerki sprawiają, że ich drewno jest twardsze i o wiele odporniejsze na ekstremalne warunki od pozyskiwanego w naszych szerokościach geograficznych. Oferowane są deski o wielu szerokościach i grubościach, dzięki czemu można dobrać odpowiednie dla każdego dachu i okapu. Efektowne drewno stanowić będzie na pewno ozdobę każdego dachu.

Podbitki wykonuje się w celu zakrycia tych elementów konstrukcji, które, chociaż ważne dla całej konstrukcji, nie zawsze są estetyczne i godne wyeksponowania. W tym celu wykonuje się szalowanie deskami w formie poziomej lub zgodnej ze skosem dachu blendy zwanej podbitką. Ma ona nadać okapowi pożądany charakter w taki sposób, by stanowił dodatkowy element wystroju budynku. Dodatkowo zabezpieczamy dach przed możliwością zakładania przez ptaki gniazd pomiędzy konstrukcjami.

Świerk skandynawski bardzo dobrze sprawdza się w trudnych warunkach pogodowych i jest polecanym materiałem, szczególnie na podbitki.

About author

Related Articles