Osłona karnisza

Osłona karnisza

Okno to ważny element pomieszczenia. Stanowi źródło światła słonecznego, które pozytywnie wpływa na samopoczucie. Okno nadaje też odpowiedni klimat w pomieszczeniu.
W wielu oknach stosuje się firany i zasłony zawieszone na karniszach. Jak sprawić, żeby wygląd okna zyskał na estetyce? Warto odpowiednio osłonić karnisze, doda im to świeżości.
Osłona karnisza maskuje żabki mocujące firany i zasłony. Dzięki temu zabiegowi, aranżacja otworu okiennego jest przyjemniejsza dla oka i sprawia, że okno wygląda na zadbane.
Osłona karnisza to świetny sposób na przykrycie starego, ale nadal działającego karnisza. Nie trzeba od razu demontować starego karnisza, wiercić głębokich otworów pod nowy i poświęcać na to mnóstwo czasu. Osłona karnisza to rozwiązanie zdecydowanie łatwiejsze i szybsze.
Jakie zalety ma osłona karnisza? Materiał, z którego wykonuje się osłony na karnisze, pozwala na malowanie go na dowolny kolor. To daje możliwość dopasowania osłony do koloru ścian czy stolarki okiennej.
Nowoczesna osłona karnisza to sposób na odświeżenie wnętrza bez skomplikowanych prac montażowych. Do montażu osłony karnisza nie potrzeba używać bardzo specjalistycznych narzędzi, przez co jest to zadanie stosunkowo łatwe i niewymagające dużych nakładów czasu.

About author

Related Articles