Ogrodzenia gabionowe

Ogrodzenia gabionowe

Mój dom to moja twierdza! To stare porzekadło wyraża samą prawdę. To w domu czujemy się najbezpieczniej, to tu lubimy wracać z podróży i to tu lubimy spędzać wolny czas. Podczas zawieruchy czy ulewy na dworze chętnie zaszywamy się w domu i przeczekujemy zły czas. Nasz dom traktujemy jak bezpieczne schronienie i jest to rzecz naturalna. Aby bezpieczeństwo było zupełne, swój dom zabezpieczamy solidnymi drzwiami, zamkami antywłamaniowymi, zakładamy kraty na okna starając się wszechstronnie ochronić siebie i swoich bliskich.
Mieszkając w blokach wielorodzinnych, drzwi do budynku zazwyczaj są zabezpieczane domofonami. Natomiast posiadając dom wolnostojący, posesję ogradzamy.

Ogrodzenia mogą być różnego rodzaju; mogą być drewniane, kamienne, metalowe lub kombinacją różnych materiałów. Nowoczesnym pomysłem jest wykorzystanie gabionów. Panele gabionowe to rodzaj kratownicy z grubego drutu lub cienkich prętów stalowych. Jest bardzo mocne, odporne na urazy mechaniczne i warunki atmosferyczne. Można je wykorzystać jako samodzielne elementy lub zbudować stelaż z podwójnego rzędu gabionów, a powstałą szczelinę wypełnić na przykład kamieniem.

Ogrodzenia gabionowe to nie tylko zabezpieczenie domostwa, ale również ciekawa dekoracja, szczególnie wtedy gdy wypełniacz będzie atrakcyjnie skomponowany, co pozytywnie wpłynie na urodę całej posesji.

W Polsce mamy wielu producentów paneli gabionowych. Są one dostępne w dużych ilościach praktycznie cały czas. Produkowane są w różnych wielkościach, z drobną lub szerszą kratą, kolorowe lub z naturalnego drutu stalowego.
Ogrodzenia gabionowe to ciekawy i nowatorski pomysł.

About author

Related Articles