Listwa do zabudowy karnisza

Element dekoracyjny nadający elegancji i szyku

Małe szczegóły wystroju wnętrz mogą sprawić, że pomieszczenie może nabrać optycznej przestronności albo cieplejszego klimatu. Odpowiednia aranżacja nie jest wcale skomplikowana, jeżeli wcześniej zostanie dobrze przemyślana. Dobrym sposobem na stworzenie nowego klimatu w domu jest zabudowa karnisza listwą montażową.

Do uczynienia modnego i eleganckiego charakteru w salonie czy pokoju dziecięcego wystarczy w tym przypadku tylko listwa do zabudowy karnisza i odpowiedni klej. Nie potrzebna jest też rozległa wiedza w zakresie budownictwa, żeby bezproblemowo przymocować element maskujący. Pożądany efekt można uzyskać, wybierając odpowiedni profil produktu i kolorystykę, w której będzie później się prezentować.

Pierwszy krok zaczyna się od wyboru typu listwy, które są dostępne w wielu stylach i dopasowane do potrzeb. W zależności od charakteru wnętrza można wybierać spośród bezpretensjonalnych kształtów lub bardziej wymyślnych wzorów. Można tu wyróżnić trzy podstawowe profile:
– prosty,
– wklęsły,
– wypukły.
Pierwszy z nich jest najbardziej popularny i pasuje praktycznie do każdego rodzaju wnętrz. Profil wklęsły może optycznie powiększać pomieszczenie w przeciwieństwie do wypukłego. Ostatni z nich jest doskonałym uzupełnieniem w dużych pokojach, gdzie dąży się do uzyskania przytulnego wyglądu.

About author

Related Articles