Jak kupić tani dom?

Większość mieszkańców naszego kraju marzy o posiadaniu własnego domu. Statystyki pokazują, że uważamy dom za znacznie bardziej atrakcyjną nieruchomość niż mieszkanie. Jednocześnie jednak zakup domu to duże obciążenie finansowe.

W jaki sposób można kupić tańszą nieruchomość? Na pewno korzystnym rozwiązaniem może być poszukanie domu znajdującego się w pewnej odległości od centrum miasta. Będzie to korzystne zwłaszcza w przypadku duży aglomeracji, gdzie ceny mieszkań gwałtownie rosną wraz ze zbliżaniem się do centrum miasta. Kolejnym rozwiązaniem jest zakup domu z rynku wtórnego. Oczywiście wybór takiego budynku będzie dawał mniejszą swobodę jeśli chodzi o znalezienie odpowiednich rozwiązań. Jednocześnie jednak taka nieruchomość może okazać się znacznie tańsza niż nowy dom od dewelopera, ponieważ takie budynki mogą osiągnąć dosyć zawrotne ceny.

Innym rozwiązaniem jest również zakup domu przeznaczonego do generalnego remontu. Zainwestowanie w taką nieruchomość będzie jednak naprawdę opłacalne jedynie jeśli możemy tanio wykonać wszystkie prace.

About author

Related Articles