Jak dociąć listwy przysufitowe?

Jak dociąć listwy przysufitowe

Śpieszymy z odpowiedzią na pytanie jak dociąć listwy przysufitowe? Na początku zaznaczmy, że, listwy przysufitowe najczęściej można spotkać w wymiarach od 200 do 240 centymetrów.
Jeżeli chcemy skrócić listwę powinniśmy ją ciąć pod kątem prostym, natomiast kiedy chcemy dociąć narożniki, wiele zależy od tego, jak jest wykonany narożnik, najczęściej jest on w koncie 90 stopni wtedy listwy tniemy pod kątem 45 stopni.
Oczywiście odpada cięcie na tak zwane „oko”, do cięcia listew w zależności od materiału, z jakiego są wykonane, listwy styropianowe najlepiej jest ciąć piłką lub nożem specjalnie przystosowanym do tego zabiegu, aby dociąć kąt najlepiej jest użyć skrzyni uciosowej, którą możemy nabyć w niemalże każdym sklepie budowlanym.
Listwy drewniane, PVC lub MDF najlepiej jest ciąć specjalnie przeznaczoną do tego piłą, która ma możliwość regulacji kąta nachylenia, co pozwoli nam idealnie przyciąć ją pod pożądanym kątem i ułatwi nam znacznie prace, jeżeli listwa jest lakierowana musimy zadbać o, to aby tarcza, która, jest założona na piłę nie była wytępiona, ponieważ może poszarpać lakier oraz listwę co może skutkować odpryskami lakieru w miejscu cięcia. Wbrew pozorom nie ma w tym nic trudnego, wystarczy użyć odpowiedniego sprzętu do tego przeznaczonego.

About author

Related Articles