Czyszczenie elewacji Poznań

Tak samo jak ściany wewnątrz budynku wymagają regularnego odświeżania, ściany na zewnątrz potrzebują czyszczenia raz na jakiś czas. Warto wiedzieć więc, dlaczego elewacje się brudzą i jakie są czynniki wpływające na stopień tego zabrudzenia.
Pierwszym czynnikiem decydującym o zabrudzeniach elewacji jest położenie budynku. Jeśli jest on zlokalizowany przy ruchliwej ulicy, w okolicy fabryki, czy zakładu przemysłowego, będzie brudził się łatwiej. Wszelkiego rodzaju pyły krążące w powietrzu osiadają bowiem na elewacji, z czasem tworząc nieestetyczną i niehigieniczną powłokę. Szybciej brudzi się również elewacja budynku postawionego w miejscu o wysokiej wilgotności powietrza czy blisko lasu. W takich miejscach na elewacjach bardzo szybko pojawiają się bowiem pleśnie czy glony. Poza tym brudzenie elewacji zależy również od faktury tynku.
Bez względu jednak na to, gdzie znajduje się budynek i jaki ma tynk, jeśli elewacja jest bardzo brudna, zamów czyszczenie elewacji Poznań i odśwież elewację szybko i skutecznie.

About author

Related Articles