Cyklinowanie bezpyłowe

Jak odnowić i upiększyć stary parkiet, podnosząc mocno wartość mieszkania przed sprzedażą?

Wiele osób, które planują sprzedać mieszkanie po rodzicach lub dziadkach, stara się je doprowadzić do lepszego stanu, by podnieść jego wartość. Pomaga w tym na przykład malowanie ścian, ale jeżeli mieszkanie posiada parkiet, to często jego odnowienie jest najlepszą inwestycją przed sprzedażą.

Parkiety drewniane są teraz w cenie, a położenie nowego kosztuje często krocie. Szkoda więc marnować potencjał starej podłogi i nie odnawiać jej przed sprzedażą. Warto to zrobić, tym bardziej że koszt nie jest wysoki.

Podstawowym zabiegiem na początku jest tu cyklinowanie bezpyłowe, podczas którego podłoga jest szlifowana urządzeniem zawierającym też wbudowany odkurzacz, dzięki czemu nie trzeba poświęcać dużo czasu na sprzątanie po takiej usłudze.

Jeżeli parkiet zawierał brakujące klepki, można wstawić brakujące, a jeżeli jest kompletny i obecne są tylko szczeliny, to najlepsze będzie zastosowanie specjalnej szybkoschnącej masy, którą wiele firm wypełnia je już na etapie cyklinowania bezpyłowego, w pakiecie z tą usługą.

Ukoronowaniem procesu renowacji parkietu jest jego lakierowanie, którego można dokonać przy pomocy lakieru przezroczystego, a więc klasycznego, który uczyni podłogę błyszczącą, dodatkowo ją zabezpieczając.

Jeżeli jednak parkiet posiada ciemniejsze obszary pozostałe po rozlaniu płynów lub drobne przypalenia, najlepszym wyborem okaże się lakier ciemny, który zamaskuje takie niedoskonałości bardzo niskim kosztem, gdyż obejdzie się tu bez kosztownej wymiany klepek.

Tym sposobem można znacząco podnieść wartość nieruchomości stosunkowo niskim kosztem, co warto rozważyć, zwłaszcza w okresie obecnego kryzysu ekonomicznego, gdzie każda inwestycja przynosząca zyski jest dobrym wyborem.

About author

Related Articles