Co wpływa na cenę domu?

Domy mogą się bardzo różnić pod względem ceny. Mały, parterowy domek w niedużej miejscowości będzie znacznie tańszy od luksusowej rezydencji na przedmieściach dużego miasta.

Kluczowe znaczenie dla ceny domu ma lokalizacja takiej nieruchomości. Często wystarczy oddalić się o kilka kilometrów od centrum miasta, żeby znaleźć domy w dużo bardziej przystępnych cenach. Jednocześnie jednak nie można zapominać o innych czynnikach. Nie bez znaczenia będzie także wielkość działki, na której znajduje się dom, ponieważ za każdy metr kwadratowy trzeba będzie zapłacić.

Oprócz lokalizacji oraz wielkości działki i samego domu liczy się także stan techniczny budynku oraz jego wykończenie. Starsze domy przeznaczone do remontu są zazwyczaj zdecydowanie tańsze. Nowe domy kupowane od dewelopera często osiągają dosyć wysokie ceny. W związku z tym wiele osób w poszukiwaniu oszczędności decyduje się raczej na samodzielne wybudowanie wymarzonego domu. Daje to większą swobodę w wyborze lokalizacji oraz projektu budynku.

About author

Related Articles