Architektura starożytnego Egiptu

Egipt jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów krajem. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że jest on położony w bardzo atrakcyjnym rejonie świata obfitującym w gorące piaszczyste plaże, ale również dlatego, że w państwie tym do dzisiaj przetrwało wiele ponadczasowych dzieł będących świadectwem dziedzictwa jednej z najbardziej rozwiniętych starożytnych cywilizacji, jaką była ta stworzona przez starożytnych Egipcjan.

Do dzisiaj zachwycamy się wyjątkowymi piramidami, które są grobowcami  Faraonów – potężnych władców, przed którymi trzęśli się ze strachu wszyscy poddani i oddawali im cześć niemal boską.
Kiedy dzisiaj patrzymy na potężne piramidy, aż trudno uwierzyć, że wybudowanie takich budowli było możliwe przy rozwoju ówczesnej techniki.

Architektura starożytnego Egiptu to jednak nie tylko piramidy. Jej niezwykle ważnym elementem były również wszelakie posągi, takie jak osławiony dzisiaj Sfinks przedstawiający oryginalną hybrydę, czyli istotę o torsie człowieka, a tułowiu kota.

About author

Related Articles