Podsumowanie działalności Koła w roku akademickim 2019/2020

Podsumowanie działalności Koła Naukowego Kryminalistyki UJ im. prof. Tadeusza Hanauska w roku akademickim 2019/2020

Jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego KNK UJ brało udział w 13. Edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. 27 września nasze Koło organizowało warsztaty praktyczne, towarzyszące wykładom pracowników Katedry.

W dniach 26-27 października odbyła się X Krakowska Konferencja Psychologii Sądowej, której nasze Koło było współorganizatorem, a jego członkowie brali w niej udział jako organizatorzy, wolontariusze, prelegenci oraz uczestnicy. Szczególne podziękowania składamy Patrycji Niemiec, Martynie Midak oraz Aleksandrze Gwiżdż, które reprezentowały nasze Koło w komitecie organizacyjnym Konferencji.

W następnych miesiącach członkowie naszego Koła prowadzili spotkania przygotowujące do konkursu przedmiotowego z Kryminalistyki, który odbył się w styczniu.

W grudniu miały miejsce dwa spotkania integracyjne: Wigilia KNK UJ, oraz wyjście na strzelnicę

Jednym z najważniejszych wydarzeń w ubiegłym roku akademickim było wyjście do krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych. Członkowie Koła mieli okazję poznać strukturę oraz funkcjonowanie IESu, zwiedzając pracownie oraz laboratoria.

Kolejną istotną inicjatywą Koła był cotygodniowy cykl „Środy z kryminalistyką”. W ciągu roku na fanpage’u Koła na Facebooku pojawiło się dwadzieścia siedem wpisów dotyczących poszczególnych zagadnień kryminalistyki, cieszących się dużym zainteresowaniem.

Członkowie Koła prowadzili również w ciągu roku szereg warsztatów, podczas których w praktyce prezentowali czynności i zagadnienia z zakresu kryminalistyki. Miało to miejsce między innymi na Obozie AdaptacyjnymELSA, oraz Dniach Edukacji Prawniczej.

Ponadto odbyło się wiele spotkań merytorycznych, między innymi z Panem Dawidem Serafinem („Kryminalistyczne aspekty pracy dziennikarza śledczego), Panem Pawłem Tarnawskim, który zaprezentował nam praktyczne aspekty szkolenia służb mundurowych oraz Panią Karoliną Śliwiecką, Członkinią naszego Koła. Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za ciekawe spotkania.

Wreszcie chcieliśmy bardzo podziękować Katedrze Kryminalistyki UJ, a zwłaszcza Doktorowi Dariuszowi Wilkowi, opiekunowi naszego Koła, za wsparcie merytoryczne oraz organizacyjne.

Na koniec bardzo dziękujemy za zaangażowanie w prace i inicjatywy Koła Członkom KNK UJ, którym życzymy powodzenia w pogłębianiu wiedzy kryminalistycznej.

Zarząd Koła Naukowego Kryminalistyki UJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *