Dni Kryminalistyki – 8-9.12.2018r.

 

 

Dni Kryminalistyki to cykl warsztatów i spotkań z ekspertami, które odbyły się w dniach 8 i 9 grudnia 2018 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

 

 

Wydarzenie otworzył wykład „Profilowanie Kryminalne” dr Macieja Szaszkiewicza. 
Doktor jest profilerem kryminalnym i wykładowcą psychologii sądowej na kilku uniwersytetach. Pracował jako biegły z zakresu psychologii sądowej krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych oraz psycholog penitencjarny, pomagał również przy rozwiązywaniu morderstwa Katarzyny Zowady, tzw. sprawy „Skóry”. Jest autorem wielu publikacji, m.in. książki „Tajemnice grypserki”.

                                 

 

 

 

 

 

Kolejnym prelegentem był dr Filip Bolechała, który 9 grudnia opowiedział nam o podstawach medycyny sądowej. 
Doktor pracuje jako biegły sądowy pomagając m.in. przy rozwiązywaniu zbrodni z polskiego Archiwum X, jest adiunktem w Katedrze Medycyny Sądowej na Wydziale Lekarskim CM UJ i wykłada ekspertyzę sądową na Wydziale Prawa i Administracji UJ.

 

 

 

 

 

 

 

Po każdym z wykładów odbyła się przerwa kawowa. 

 

 

Warsztaty, podczas których można było zapoznać się z różnymi aspektami dokonywania oględzin, przeprowadzili sympatycy naszego Koła: Jakub Kret – aplikant prokuratorski oraz Andrzej Doniec – pracownik Instytutu Ekspertyz Sądowych.

Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym uczestnicy samodzielnie mogli zabezpieczyć ślady ujawnione na miejscu zdarzenia, które następnie posłużyć mogą do badań w ramach ekspertyz sądowych z rozmaitych dziedzin nauki dokonywanych na potrzeby wymiaru sprawiedliwości.

 

 

 

                  

 

Wydarzenie Koło współorganizowało z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA. 
Za udział w wydarzeniu można było uzyskać certyfikat uczestnictwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *