V Zjazd Kół Naukowych Kryminalistyki „Błędy wymiaru sprawiedliwości”

17 i 18 kwietnia kilkuosobowa ekipa z KNK UJ miała okazję uczestniczyć w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt.„Błędy wymiaru sprawiedliwości” zokazji XX rocznicy powstania  KNPK “Temida”. Dla nas była to możliwość nie tylko wysłuchania ciekawych wystąpień (zarówno studenckich, jak i eksperckich), ale też nawiązania nowych znajomości z młodymi  adeptami kryminalistyki z całej Polski.

Piątek (czyli pierwszy dzień konferencji) można nazwać dniem wystąpień eksperckich, bowiem należał on do zaproszonych przez Koło ekspertów. Natomiast w sobotę wygłaszali swoje referaty studenci, a po obiedzie była tak oczekiwana przez wszystkich „część praktyczna”. Polegała ona na wykryciu zabójcy w jednej bardzo ciekawej sprawie 🙂 Każde Koło Naukowe miało zgłosić swoich reprezentantów, czyli 4 osoby, które uczestniczyły w wybranych czynnościach kryminalistycznych. Cała gra trwała ponad 4 godziny – i znalazło się w niej miejsce dla wszystkiego: oględzin, jazdy po całym mieście (i tu trzeba podziękować kierowcom naszych samochodów “służbowych”), spisania protokołu, zeznań licznych świadków oraz  przesłuchiwania osób podejrzewanych.

Niestety, nie możemy podać wszystkich szczegółów tej sprawy, ponieważ jako “funkcjonariusze” jesteśmy związani tajemnicą służbową 🙂 Możemy tylko powiedzieć, że świetnie się bawiliśmy, za co dziękujemy organizatorom konferencji – KNPK “Temida” i wszystkim, bez których to wydarzenie by się nie odbyło!

Karyna Putsykovich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *