Aktualne zagrożenia związane z cyberprzestępczością

11. marca 2015 roku członkowie naszego Koła Naukowego wysłuchali wykładu młodszego inspektora Jana Klimy na temat aktualnych zagrożeń związanych z cyberprzestępczością.

Wydaje się, że nie ma potrzeby tłumaczyć, dlaczego temat ten jest tak aktualny w dzisiejszych czasach – na co dzień korzystamy z kart bankowych, skrzynek mailowych, robimy zakupy w licznych sklepach internetowych. Niestety, ciesząc się z tak wielu udogodnień, często zapominamy o zapewnieniu sobie i swoim danym bezpieczeństwa a tym samym udostępniamy cenne informacje tym, którzy wiedzą, jak z nich skorzystać nie do końca po naszej myśli… Pan Inspektor wytłumaczył słuchaczom, czym jest skimming i phishing oraz w jaki sposób można zabezpieczyć swoje dane i na co trzeba zwracać szczególną uwagę podczas surfowania po Internecie.

Wszyscy chętni mogli zadawać Panu Inspektorowi swoje pytania – żadne z nich nie pozostało bez treściwej odpowiedzi. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania rozmowy kontynuowane były w jeszcze bardziej towarzyskiej atmosferze 😉

Serdecznie dziękujemy Panu Inspektorowi za to, że odwiedził nasze Koło i podzielił się z nami swoją wiedzą!

Karyna Putsykovich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *