Oględziny miejsca zdarzenia – nietypowe przypadki?

Kolejna przygoda naszego Koła z kryminalistyką miała miejsce na Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego „Apeiron” – właśnie tam została zorganizowana połączona z warsztatami konferencja, pod hasłem „Oględziny miejsca zdarzenia – nietypowe przypadki?”.

Najpierw swoją obszerną wiedzą dzielili się z nami eksperci. Opowiedzieli dlaczego proces poszukiwania prawdy jest tak chaotyczny, jakie są medyczno-sądowe aspekty prowadzenia oględzin oraz na co należy zwracać uwagę podczas oględzin miejsca zdarzenia w przypadku podejrzenia śmierci autoerotycznej i czym w ogóle jest śmierć autoerotyczna.

Następnie wszyscy uczestnicy konferencji zostali zaproszeni na przerwę kawową, która została zorganizowana przez władze uczelni “Apeiron”.

Po przerwie swoje referaty przedstawili studenci. Reprezentantami naszego Koła Naukowego byli Piotr Buczek,  który wygłosił referat pt. “Oględziny na statku morskim” i Olga Sobota z jej pracą pt. “Zbrodnia doskonała – o maskowaniu zwłok przez sprawców zabójstw”. Z przyjemnością zaznaczamy, że wspomniane referaty były bardzo ciekawe i treściwe.

Na samym końcu czekały na nas warsztaty z mistrzami oględzin, którzy przekazali nam klarowne instrukcje i wartościowe porady dotyczące zachowania się na miejscu zdarzenia, przeprowadzenia wszystkich niezbędnych czynności i zabezpieczania śladów.

Członkowie Koła również uczestniczyli w konkursie, zorganizowanym przez dr Joannę Stojer-Polańską (zobaczyć nasze dzieło mogą Państwo powyżej 😀 ).

Dziękujemy Szkole oraz Kołu Naukowemu z uczelni “Apeiron” za umożliwienie nam uczestnictwa w tym wydarzeniu!

No i… zapraszamy na nasz marcowy FSLab 😀

 Karyna Putsykovich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *