Spotkanie inauguracyjne – Ograniczenia poznania kryminalistycznego

Trzy miesiące wakacji, skreślanie dni w kalendarzu, natarczywe liczenie pozostałego czasu i wreszcie nadeszło… Pierwsze w nowym roku akademickim spotkanie Koła Naukowego Kryminalistyki UJ im. prof. Tadeusza Hanauska!

W Refektarzu Collegium Wróblewskiego zebrali się nie tylko członkowie Koła, ale również jego sympatycy i osoby zainteresowane wstąpieniem w nasze szeregi. Wysłuchaliśmy krótkiego wykładu opiekuna Koła, prof. dra hab. Józefa Wójcikiewicza, dotyczącego granic poznania. Tematyka to niezwykle istotna dla pasjonatów kryminalistyki. Stanowi ona naukę przyrodniczą, należy zatem wiedzieć, co osiągnąć można, a czego zrobić się nie da. Bardzo ważne jest by odróżniać, jakie ograniczenia narzuca natura świata, a jakie racjonalny (hm…) ustawodawca. 
Choć wnioski płynące z wykładu nie napawały szczególnym optymizmem, to pozwolił zapoznać się z realiami pracy kryminalistycznej (oraz przypomnieć sobie znane choćby z filozofii słowa „ontologia” i „epistemologia”).

Po oficjalnej części spotkania przenieśliśmy się do jednego z krakowskich lokali, by w jego zaciszu prowadzić dalsze rozmowy. Co szczególnie cieszy, udały się z nami nie tylko osoby aspirujące do grona członków koła, ale także profesor Wójcikiewicz we własnej osobie. Wszystko to gwarantowało wysoki poziom dyskusji podczas spotkania.


Dziękujemy wszystkim za obecność i do rychłego zobaczenia (czy to podczas spotkań kołowych, czy też konkursowych)!

Jakub Kret

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *