Warsztaty pt. „Daktyloskopia, czyli co mogą zdradzić odciski palców”

Skąd biorą się ślady? Czym są odciski palców? Dlaczego są takie wyjątkowe? Co mogą nam powiedzieć i jak je opisać? Do czego można wykorzystać krem do rąk? Jak ujawnia i zabezpiecza się ślady? Dlaczego członkowie naszego Koła lubią marabuty?

O tych i wielu innych tajemnicach kryminalistycznych mogli dowiedzieć się uczestnicy warsztatów Daktyloskopia, czyli co mogą zdradzić odciski palców, które odbyły się 24.05.2014r. Spotkanie to zostało przeprowadzone w ramach cyklu wykładów i warsztatów Świadek na kozetce, czyli zeznania świadków okiem psychologa i policjanta, organizowanego przez Panią Pełnomocnik Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów mgr Katarzynę Jurzak-Mączkę oraz Sekcję Psychologii Sądowej KNSP UJ przy współpracy naszego Koła.

Celem spotkania było przybliżenie studentom podstawowych zagadnień z zakresu daktyloskopii w teorii i praktyce. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym uczestnicy warsztatów mieli możliwość ujawnić ślady dłoni na różnych powierzchniach i przy użyciu różnych środków, zabezpieczyć je, pobawić się w eksperta z zakresu daktyloskopii, a nawet wcielić się w rolę „dawcy” materiału porównawczego.

Spotkanie było okazją do poszerzenia wiedzy uczestników z zakresu kryminalistyki, miłego spędzenia sobotniego popołudnia, a także zdobycia niepowtarzalnych pamiątek.

Paulina Florczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *