Spotkanie z profilerem

Siedzisz w pokoju przesłuchań. Przed Tobą mężczyzna w średnim wieku, podejrzany o zabicie pięciu osób. Wytrwale odmawia przyznania się do winy. Próbujesz groźbą, próbujesz perswazją, nic nie skutkuje. Czas mija, stuprocentowych dowodów brak, sprawa wydaje się tkwić w martwym punkcie. Co dalej?

Noc, przez park idzie młoda, atrakcyjna kobieta. Nagle drogę zastępuje jej niestarannie ubrany mężczyzna i rzuca ją na ziemię. Kobieta krzyczy, płacze, błaga o darowanie życia. Oferuje pieniądze, telefon, w końcu proponuje nawet stosunek płciowy. Wszystko, żeby przeżyć. Jej życie w jednym momencie kończy cios zadany prętem w głowę. Napastnik stoi chwilę nad ciałem, po czym odchodzi. Dlaczego?

Z podmiejskiej wilii policja wyprowadza zakutego w kajdanki mężczyznę w średnim wieku. Za nim biegnie żona i krzyczy, że to niemożliwe. Że ma dobrą pracę, jest ceniony, wyjeżdża na delegację. Że zawsze był taki dobry dla niej, dla całej rodziny. Że te zgwałcone, zamordowane kobiety to nie może być jego wina. Fatalna pomyłka policji?

Dlaczego seryjny zabójca prawie zawsze daruje życie jednej z ofiar?

Na wszystkie te pytania można było uzyskać odpowiedź na środowym spotkaniu Koła Kryminalistyki. Naszym gościem był dr Maciej Szaszkiewicz. Nasz gość podzielił się z nami zebranymi informacjami dotyczącymi zabójstw, głównie na tle seksualnym. Z wystąpienia można się było dowiedzieć, skąd w ogóle w umysłach niektórych ludzi pojawia się chęć popełnienia zbrodni. Poruszone zostały kwestie związane z osobowością sprawcy m. in. z czego wynika, że niektórzy zabójcy dokonują tylko jednego morderstwa, podczas gdy inni stają się seryjnymi zbrodniarzami. Pan doktor omówił również sylwetki najbardziej odrażających zabójców.

Zainteresowała Cię tematyka spotkania? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o ludziach takich jak: Harold Shipman, Albert Fish, John Wayne Gacy, czy Mordercy z Bagien? Zostań członkiem naszego Koła! Serdecznie zapraszamy 🙂

Jakub Kret

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *