Debata FSLab

Forensic Science Lab zakończymy debatą na którą serdecznie zapraszamy 🙂

 

„30 lat po ‚Roku 1984′, czyli gdzie kończy się bezpieczeństwo a zaczyna inwigilacja”

czwartek 20.03.2014 r., godz. 18:00, ul. Olszewskiego 2, s. Refektarz

Czy rzeczywistość opisana w dziele Orwella jest z naszej perspektywy tylko literacką fikcją, czy też na naszych oczach materializuje się świat sterowany przez bliżej nieokreślone Ministerstwo Miłości?
Podczas debaty zostanie poruszona problematyka zakresu informacji o obywatelach zbieranych przez organy ścigania, celowości takich zabiegów i ewentualnych nadużyć w tej materii. Szczególna uwaga zostanie poświęcona zagadnieniom związanym z gromadzeniem danych przy pomocy baz DNA, bilingów telefonicznych oraz monitoringu wizyjnego.

W debacie wezmą udział:

Prof. dr hab. Józef Wójcikiewicz:
Kierownik Katedry Kryminalistyk oraz podyplomowych studiów Prawa Dowodowego na WPiA UJ, w latach 1988-2009 pracownik Instytutu Ekspertyz Sądowych (w latach 1992-1997 jako wicedyrektor ds. naukowych), autor wielu monografii, artykułów i raportów z zakresu kryminalistyki. Naukowo Profesor Wójcikiewicz interesuje się dowodem naukowym w procesie sądowym oraz osobowymi źródłami informacji.

Podinsp. Maria Walczuk:
Kierownik Zakładu Biologii Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, absolwentka Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Stacjonarnego Studium Oficerskiego Ekspertów Kryminalistyki w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, od maja 2007 roku pełniła funkcję Administratora Registratury Bazy Danych DNA.

Mec. mgr Jan Kuklewicz:
były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie, wykładowca podyplomowych studiów Prawa Dowodowego na WPiA UJ.

Mgr Wojciech Klicki:
przedstawiciel Fundacji Panoptykon, której celem jest działanie na rzecz wolności i ochrony praw człowieka w społeczeństwie nadzorowanym, absolwent prawa i aplikant radcowski, odpowiada za monitoring prac legislacyjnych w parlamencie i przygotowywanie analiz prawnych z zakresu nadzoru prowadzonego przez policję i służby specjalne.

This entry was posted in FSLab.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *